Tejszínes-kurkumás csirke tál
Szuper frissítő, tápanyagban gazdag, könnyed ebéd.
Hozzávalók
kb 500g csirkemell
1 fej vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma
1 evőkanál olívaolaj
5-6 közepes édesburgonya
Egy fél kígyóuborka
3-4 marék koktélparadicsom
só, bors
1 kávéskanál kurkuma
1 doboz (250ml) növényi főzőkrém (én Alpro rizs főzőkrémet használtam)
2 evőkanál gluténmentes étkezési keményítő (opcionális)
1 doboz vegaföl
zöldfűszerek (petrezselyem, metélőhagyma)
Elkészítés
A hús
1.
Meghámozom a vöröshagymát és a fokhagymát és apróra vágom a csirkemellet is.
2.
Egy lábasban kevés olívaolajon megpirítom a vöröshagymát, majd fokhagymanyomóval vagy reszelővel hozzáadom a fokhagymát is. Hozzáadom a csirkemellet és fehéredésig pirítom.
3.
Sózom, borsozom, hozzáadom a kurkumát, öntök hozzá egy kevés vizet és kb 15-20 percig fedő alatt főzöm.
4.
Ezután hozzáadom a növényi tejszínt, és még további 5-10 percig főzöm fedő alatt.
5.
Amikor kicsit sűrűbbre szeretném, akkor egy kevés hideg vízben elkeverek 1-2 evőkanálnyi gluténmentes étkezési keményítőt, és a tejszín után ezt is hozzáadom. Alaposan elkeverem, és még 5-10 percig főzöm.
A köret
1.
Meghámozom és felaprítom az édesburgonyát. Egy sütőpapírral bélelt tepsibe teszem, kevés olívaolajjal meglocsolom, sózom, borsozom, majd 200 °C-ra előmelegített sütőben kb. 30 percig sütöm.
2.
Közben az uborkát és a koktélparadicsomot is felaprítom. Tetszés szerint meglocsolhatjuk olívaolajjal, szőlőmagolajjal, keverhetünk hozzá fűszereket. Én most csak natúran készítettem el.
Zöldfűszeres vegaföllel tálaljuk.
Ebből a mennyiségből 6 adag jön ki. 1 adag kb 345 kcal-t tartalmaz.
Remélem meghoztam a kedved a főzéshez. :) Ha elkészítetted, küldj egy üzenetet nekem instagram-on, hogy hogy ízlett.